| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
|---|---|
| Supply Pressure(Single-Acting) | 20 To 100 Psi Max (1.4 To 6.9 Bar) |
| Supply Pressure(Double-Acting) | 20 To 150 Psi Max (1.4 To 10.3 Bar) |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe;Rotary And Linear |
| Signal - Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Impedance | 500Ω (20mA DC) |
| Supply Pressure | 0.14~0.7MPa |
| Stroke | Linear Type:10~150mm, Rotary Type:0~90º |
| Air Connection | PT1/4, NPT1/4 |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Actuator Size | 2-12 Inch |
|---|---|
| Programming Language | G-code/C/C++/Python |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | 0.2-1.0Mpa |
| Working Air Pressure | 0. 3~ 0.7MPa |