| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |
| Output Signal | Pneumatic Pressure Up To 145 Psig (10 Bar) |
|---|---|
| Rangedown | Up To 10:1 (5:1 For Range 1) |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Pressure Environment | Atmospheric Pressure |
| Flow Characteristics | Linear , Modified Linear , Modified Eq% |
| Product Name | Fisher V150 V500 Rotary Globe Control Valve With 2052 Actuator And DVC6200 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Model | V150 V500 Rotary Globe Control Valve |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Corrosionresistance | High |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Output Signal | Pneumatic Pressure Up To 145 Psig (10 Bar) |
| Input Signal | 4-20 MA DC With Split-ranging Capability |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Corrosionresistance | High |
| Protection Rating | IP66/IP67 (dust-tight And Water-resistant) |
| Power Supply | 24V DC (9.5V Minimum For Analog Control, 10V For HART) |
| Power Supply | 24V DC (9.5V Minimum For Analog Control, 10V For HART) |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -40°C To 85°C (-40°F To 185°F) Standard; Extended Options Available |
| Material | Aluminum Alloy (standard) Or Stainless Steel (optional) Housing |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Accuracy | ±0.50% Of Output Span (independent Linearity) |
| Media | Air |
|---|---|
| Product Type | Valve Position |
| Operating Conditions | Gas: T6 Dust: T82 |
| Maximum Current | 30 VDC Compliance Voltage |
| Materials | Stainless Steel,Copper,Brass ,Low Copper Aluminum Alloy |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Input Pressure | 1.4-6 Bar 20-90 Psi |
| Pneumatic Operation | Single Acting Double Acting |
| Model Number | SRI990 |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Product Name | DVC6200 SIS Digital Positioner |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric, Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 145 Psi |
| Power Source | Local |