| Input Signal Options | 4-20 MA (analog), HART, FOUNDATION Fieldbus |
|---|---|
| Air Supply Pressure | 3-7 Bar |
| Protection Rating | IP66 |
| Accuracy | ≤ 0.25 % |
| Temperature Range | -52 °C To +85 °C (-62 °F To +185 °F) |
| Type | Single Seat Globe Control Valve |
|---|---|
| Nominal Size | DN32~600 (1 1/4"~24") |
| Pressure Rating | Class150~2500, PN16~420 |
| Connection Type | Flange, SW, BW |
| Flange Face Type | FF, RF, RJ, TG, MFM |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Warranty | 1 Year |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Valve Body Design Conditions | PN16 |
|---|---|
| Size | 340*240*240mm |
| Weight | 82kg |
| PMA - Maximum Allowable Pressure | 16 Bar G |
| TMA - Maximum Allowable Temperature | 220℃ |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Product | Digital Positioner |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Condition | New And Origin |
| Weight | 8.3 Pounds (3.9 Kg) Aluminum 20.5 Pounds (9.3 Kg) Stainless Steel |
|---|---|
| Repeatability | <0.05% Full Scale |
| Housing Material | Cast, Powder-painted Aluminum, Stainless Steel |
| Model Number | Logix 3200MD Digital HART Positioner |
| Power Supply | Two-wire, 4-20 MA 10.0 To 30.0 VDC |
| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Application | Industry |
| Direction Of Action | Reversible |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Sub-Type | Digital |
|---|---|
| Communication Mode | HART 7 |
| Shipping Ways | DHL |
| Model Number | Fisher DVC2000 |
| Application | Industrial |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |