| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
|---|---|
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Power Source | Local |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Data Interface | 970 Kg |
| Model Number | 6 Axis Payload 10kg Reach 1450mm Robot Arm Kit And Industri Robot Price RA010N Used Welding Robot For Kawasaki |
|---|---|
| Condition | New And Origin |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Warranty | 1 Year |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
|---|---|
| Certifications | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Warranty | 1 Year |
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
| Type | Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Supply Media | Air |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, PED, UL, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, ANZEx |
| Area Classification | Intrinsically Safe, Non-incendive For CSA And FM |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Condition | New |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Wired | Air |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Area Classification | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Supply Media | Air |
|---|---|
| Diagnostics | No |
| Safety Certifications | NIL |
| Input Signal | Electric |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| PInput Signal | Electric |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Certifications | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Model Number | 3582i |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, PED, UL, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, ANZEx |
|---|---|
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Condition | New And Origin |
| Product | Digital Positioner |
| Feature | Neles Control Valve Neles Positioner |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Power | Pneumatic |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Warranty | 1 Year |