| Process Connections | Threaded, Flange, Hygienic, Remote Seal |
|---|---|
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Rangedown | Up To 150:1 |
| Condition | New |
| Fluid Media | Air, Water, Oil, Gas |
| Process Connections | Threaded, Flange, Hygienic, Remote Seal |
|---|---|
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Rangedown | Up To 150:1 |
| Condition | New |
| Fluid Media | Air, Water, Oil, Gas |
| Manufacturer | Various Manufacturers |
|---|---|
| Ambient Relative Humidity | ≤93%RH |
| Power Supply | AC Or DC |
| Calibration | Single Calibration |
| Rangedown | Up To 150:1 |
| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Pressure | 2.5-6.4Mpa |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Degree Of Protection | IP66 |
| Port | Main Ports In China |
| Housing Material | Aluminum, Stainless Steel |
|---|---|
| Housing | Aluminum, Coated |
| Ambient Temperature Range | Standard: -40 To +60 °C (-40 To +140 °F) |
| Size | 1/2 - 4 Inch |
| Process Wetted Material | 316L SST, Alloy |
| Antenna Type | Lens Type |
|---|---|
| Explosion Protection | ATEX, FM, IECEx, NEPSI Certified |
| Output Signal | 4 To 20 MA With HART |
| Actuator | Electric |
| Material Process Membrane | 316L, AlloyC, Tantal, Monel, |
| Turndown | 38:1 |
|---|---|
| Antenna Type | Lens Type |
| Power Supply | 10.5-35V DC (Ex I: 10.5-30V DC) |
| Voltage | AC / DC 220V, AC 380V,etc |
| Output Signal | 4 To 20 MA With HART |
| Pressure Range | Up To 40 Bar |
|---|---|
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Conditional | New |
| Connection Type | Flange, Thread |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Mounting Type | Integral Mounted |
|---|---|
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
|---|---|
| Storage | –20 To +70 °C |
| Structure | Pressure Reducing |
| Version | ANSI |
| Optional Solenoid Valve | With |