| Brand | OMRON |
|---|---|
| Model | TM5M-900 |
| Axis | 6 Axis |
| Payload | 4 Kg |
| Reach | 900 Mm |
| Product Name | Collaborative Robot Arm 6 Axis JAKA Zu 3 For Pick And Place |
|---|---|
| Payload | 3kg |
| Weight (W Cable) | 12kg |
| Work Radius | 626mm |
| Repeatability | ±0.02mm |
| Number Of Axes | 6 |
|---|---|
| Maximum Wrist Payload (Kg) | 5 Kg |
| Maximum Horizontal Reach (mm) | 630mm |
| Repeatability (mm) | 0.03 Mm |
| Tool Coupling Flange | ISO 9409-1- A25 |
| Brand | DOBOT |
|---|---|
| Model | CR3 |
| Payload | 3 Kg |
| Reach | 795mm |
| Rated Voltage | DC48V |
| Brand | DOBOT |
|---|---|
| Model | CR16 |
| Payload | 16 Kg |
| Reach | 1223mm |
| Rated Voltage | DC48V |
| Model | HC20XP |
|---|---|
| Weight | 140kg |
| Maximum Load | 20kg |
| The Scope Of Work | 1700mm |
| Repeatability | 0.05mm |
| Features | Collaborative Robot Am |
|---|---|
| Application | Handling |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
| Power | 350 |
| Applicable Industries | Hotels, Garment Shops, Building Material Shops, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Retail, Food Shop, Printing Shops, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops, Other, Advert |
|---|---|
| Showroom Location | Canada, Turkey, United Kingdom, United States, France, Germany, Brazil, India, Spain, Thailand, Japan, Australia |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Model | AUBO I3 |
|---|---|
| Maximum Reach | 625mm |
| Maximum Payload | 3 Kg |
| Pose Repeatability (ISO 9283) | ± 0.03mm |
| Number Of Axes | 6 |
| Type | Jaka Zu 18 Cobot |
|---|---|
| Reach | 1073mm |
| Payload | 18kg |
| Weight | 34.8kg |
| Repeatability | 0.03mm |