| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Application | Electro-Pneumatic Valve Positioner |
| Device Object Type | ABB TZIDC-200 V2.2-HART |
| Protocol | HART |
| Type | Digital Positioner |
| Supply Media | Air |
|---|---|
| Diagnostics | No |
| Safety Certifications | NIL |
| Input Signal | Electric |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| 24424180 | Actuator Mounted |
|---|---|
| Supply Media | Air |
| Warranty | 1 Year |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, RCM |
| Area Classification | Area Classification |
| Weight | 8.3 Pounds (3.9 Kg) Aluminum 20.5 Pounds (9.3 Kg) Stainless Steel |
|---|---|
| Repeatability | <0.05% Full Scale |
| Housing Material | Cast, Powder-painted Aluminum, Stainless Steel |
| Model Number | Logix 3200MD Digital HART Positioner |
| Power Supply | Two-wire, 4-20 MA 10.0 To 30.0 VDC |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Voltage | 220 V |
| Temperature | -20~60℃ |
| Weight | 0.75KG |
| Name | Hinese Brand Control Valve And 4746 Limit Switches |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Area Classification | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Model Number | 3582/3582I |
| Product Style | New |
| Product Name | Valve Positioner |
| Maximum Voltage | 30.0 VDC |
|---|---|
| Compliance Voltage | 10.0 VDC @ 20 MA |
| Repeatability | <0.05% Full Scale |
| Model Number | Logix 3200MD Digital HART Positioner |
| Communications | HART Protocol |
| Case/Cover | Low Copper And Chromated Aluminum, ASTM A360 |
|---|---|
| Condition | New And Origin |
| Input Power And Signal | Input Power And Signal |
| Warranty | 1 Year |
| Ambient Temperature | –40 To 85ºC (-40 To 185ºF) |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
|---|---|
| Type | Digital Valve Positioner |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |