| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Printing | Can Do Customized Printing |
|---|---|
| Product Size | Other |
| Throughput | 3Gbps |
| Color | RGBW |
| Maximum Reach | 2700mm |
| Rotation Angle | Min 2.5° Max 100° |
|---|---|
| Version | ANSI |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Optional Solenoid Valve | With |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Accuracy | ±0.50% Of Output Span (independent Linearity) |
| Rangedown | Up To 10:1 (5:1 For Range 1) |
| Media | Gas |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Certification | CCC |
|---|---|
| Valve Type | Volume Boosters |
| Product Name | Fisher 2625 Series Volume Boosters |
| Connection | 3/4 |
| Packaging Details | 10X20X20 Cm |
| Flow Characteristics | Equal Percentage |
|---|---|
| Pressure Class | ANSI CL150, ANSI CL300, ANSI CL600, ANSI CL1500 |
| Application Scenario | Water, Steam, Gas, Etc |
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |
| Valve Size | NPS 1, NPS 2 |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Media | Gas |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Customized Support | OEM |