| Position Control | Throttling Control, On/Off |
|---|---|
| Diagnosticsue | Yes |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric |
| Shipping Ways | DHL |
|---|---|
| Product Name | Digital Valve Positioner |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Model Number | Fisher DVC6200 |
| Colour | Grey |
| Product Name | TopWorx PD Series Smart Valve Positioner |
|---|---|
| Configurable Alarms | (PD100) No;(PD200) Yes |
| Air-Supply Pressure | 2.8 To 8 Bar (40 To 116 Psi) |
| Actuator Action | Rotary & Linear, Single & Double, Direct (DA) & Reverse (RA) |
| Temperature Range | -40°C To +65°C (-40°F To +149°F) |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Type | Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Product Type | High Quality Explosion Proof Valve Positioner |
|---|---|
| Explosion Proof Type | Explosion Proof Composite Type Highest Safety Level |
| Flow Rate | CV 2.3 High Flow Ensure Fast Powerful Actuator Action |
| Application | Chemical Plant Refinery Power Damper Large Valve Control |
| Input Signal | 4-20mA Standard Control Signal |
| Product Type | Smart Pneumatic Valve Positioner |
|---|---|
| Input Signal | 4-20 MA With HART 7 Protocol |
| Standard Operating Temperature | -55°C To 85°C |
| Supply Pressure | 2.5-10.4 Bar (150 Psi) |
| Pneumatic Connections | 1/2" NPTF |
| Condition | New Original |
|---|---|
| Feature | Valve Positioner |
| Stock | On Stock |
| Type | Valve Positioner, Pneumatic Actuator, Valve Body |
| Packaging Details | Based on demand |
| Name | Control Valve Positioner KGP5000 Series Smart Valve Positioner For Koso Positioner |
|---|---|
| Type | KGP5000 |
| Input Signal | 4 To 20mA DC |
| Position Transmitter Output | 4 To 20mA DC |
| Travel Range | Linear/Rotary |