| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Media | Gas |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Direction Of Action | Reversible |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Features | Easy Commissioning |
|---|---|
| Model Number | Flowserve Logix 520MD Digital Positioner |
| Communication Protocol | HART 5 Or HART 7 |
| Available Mounting | Sliding-stem Linear; Quarter-turn Rotary Applications |
| Analog Input Signal | 4-20 MA DC |
| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Model Number | 3730-3 Samson Valve Positioner |
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Input Signal | 4-20mA With HART Protocol |
|---|---|
| Supply Pressure | 1.4~7 Bar |
| Operating Temperature | -40°C To +80°C |
| Protection Grade | IP66, Ex Ia IIC T5 |
| Material | Aluminum Housing With Anti-corrosion Protection |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
|---|---|
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Humidity | 0-100% Non-condensing |
| Communication Protocol | HART |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Stroke Length | 0-100mm |
|---|---|
| Supply Pressure | 3-15psi |
| Valve Size | 1/2-2 Inch |
| Accuracy | ±0.2% Of Span |
| Humidity Range | –40 To 85ºC (-40 To 185ºF) |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
|---|---|
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Humidity | 0-100% Non-condensing |
| Communication Protocol | HART |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Model Number | SVI2-21123121 |
|---|---|
| Communication Protocols | HART Version 7 Digitally Enhanced Fieldbus |
| Type | Valve Locator |
| Packaging Specifications | 30 * 45 * 40 |
| Standard Display | Standard Temperature High Temperature |
| Product Name | Tissin Smart Valve Positioner TS800 Series Digital Positioner For Valve |
|---|---|
| Brand | Tissin |
| Model | TS800 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |