| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
|---|---|
| Power Source | Local |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Type | Digital Positioner |
| Product | Digital Positioner |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Condition | New |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Model Number | SVI II |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
|---|---|
| Condition | New |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Power Source | Local |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Warranty | 1 Year |
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Condition | New |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Condition | New |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Air Supply Pressure | M-900 IA 150P Articulate Robot Heavy Mechanical Arm Cutting Robot |
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Condition | New And Origin |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
|---|---|
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Power Source | Local |
|---|---|
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Warranty | 1 Year |
| Area Classification | UR3, UR5, UR10 UR3e, UR5e, UR10e CB2, CB3.0, CB3.1 |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |