| Material | 316L , AlloyC |
|---|---|
| Process Temperature | -70°C...400°C (-94°F...752°F) |
| Max. Measurement Distance | 4000m (13.123ft) H2O |
| Max. Overpressure Limit | 600 Bar (9000 Psi) |
| Measuring Cell | 400 Mbar...400 Bar(5.8 Psi...6000 Psi)relative/ Absolute |
| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Use | All-weather |
| Structure | Explosion-proof |
| The Output Signal | 4~20mA DC |
| Delivery Time | 4 - 8 week |
| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Structure | Explosion-proof |
| Use | All-weather |
| The Output Signal | 4~20mA DC |
| Delivery Time | 4 - 8 week |
| Accuracy High Accuracy | ±0.25% |
|---|---|
| Display | Integrated LCD Display |
| Interface | Local Three-button Operation |
| Communication | Supports HART Protocol |
| Data | Built-in Data Logger |
| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Structure | Explosion-proof |
| Positive Migration | Up To 500% |
| Negative Migration | Up To 600% |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Product Name | Rosemount 3144P + 3051 Smart Transmitter Combo |
|---|---|
| Output Signal | 4-20 MA With HART 5/6/7 |
| Operating Temperature | -40 To +85 °C Ambient, Sensor Dependent |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| 3051 Pressure Types | Differential Pressure , Gauge Pressure , Absolute Pressure |
| Mounting Compatibility | GULDE Full Series And Other Actuators Meeting IEC/VDI/NAMUR Standards |
|---|---|
| Input Signal | 4-20 MA DC Standard, Min. 8.5V (analog) / 9.0V (HART) |
| Output Action | 0.5 To 7 Bar, Single-acting, Reaches 95% Of Supply |
| Air Supply | Max 7 Bar, Requires Clean Dry Air Per ISA 7.0.01 Standard |
| Operating Temperature | -40 To 85 °C, LCD May Fail Below -20 °C |
| Sensor Input Channels | Single Sensor Input |
|---|---|
| Power Supply | 12-42.4 VDC (minimum 10.5 VDC For Digital Only) |
| Ingress Protection | IP66/67 |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Mounting Options | Head Mount (644H), Rail Mount (644R) |
| Diaphragm Material | 316L、TAN、HASTC-276、MONEL |
|---|---|
| Function | Continuous Self-diagnosis |
| Damping Time | 0.1~16s |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Diaphragm Material | 316L、TAN、HASTC-276、MONEL |
|---|---|
| Function | Continuous Self-diagnosis |
| Damping Time | 0.1~16s |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |