| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DL3010 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Pressure Range | Up To 40 Bar |
|---|---|
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Conditional | New |
| Connection Type | Flange, Thread |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Power Supply | 4-20 MA |
|---|---|
| Ambient Temperature | -58 To 185° F (-50 To 85° C) |
| Diagnostics | Yes |
| Communication | HART Revision 5 Or 7 Protocol |
| Air Supply Pressure | 20 To 150 Psi Max (1.4 To 10.3 Bar) |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Impedance | 500Ω (20mA DC) |
| Supply Pressure | 0.14~0.7MPa |
| Stroke | Linear Type:10~150mm, Rotary Type:0~90º |
| Air Connection | PT1/4, NPT1/4 |
| Product Name | Azbil Smart Pneumatic Positioners AVP300/301/302 Positioner |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | AVP300/301/302 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Communication Platform | HART |
|---|---|
| Type | Digital Valve Positioner |
| Supply Pressure | 20 - 100 Psi (1.4 – 7 Bar) |
| Warranty | 1 Year |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Product Name | Stock Supplier Pressure Equipment Tartarini V/61 Automatic Spring Loaded Relief Valves For Low Pressure Applications |
|---|---|
| Model | V/61 |
| Critical Service | Noise Abatement, Cavitation, Erosive, Low Flow, Corrosive |
| Brand | Tartarini |
| Material | Carbon Steel, Stainless, Duplex, Alloy |
| Product Name | Pressure Equipment Tartarini V/61 V60 V50 V51 Automatic Spring Loaded Relief Valves For Pressure Reducer And Attemperator |
|---|---|
| Model | V/61 V60 V50 V51 |
| Critical Service | Noise Abatement, Cavitation, Erosive, Low Flow, Corrosive |
| Brand | Tartarini |
| Material | Carbon Steel, Stainless, Duplex, Alloy |