| Product Name | Fluke 700PTPK2 Pneumatic Test Pressure Kit |
|---|---|
| Brand | Fluke |
| Model | 700PTPK2 |
| Seat, Main Valve | CTFE, Vespel SP21 |
| Bonnet, Back-cap,Body | Brass, 303 Stainless Steel, 316 Stainless Steel |
| Connection Size | 2 Inch |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 2.7 kg (6 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Magnetrol |
| Product Name | KOSO PPA801 Smart Positioner Electro Pneumatic Positioner |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | PPA801 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Area Classification | ATEX Group II Category 2 Gas And Dust, CUTR For Groups II/III Category 2 Equipment |
|---|---|
| Communication Protocol | 3-15 Or 6-30 Psi, 0.2 -1.0 Or 0.4 -2.0 Bar Pneumatic Signal |
| Diagnostics | No |
| Input Signal | Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 150 Psi |
| Number Of Axes | 6 |
|---|---|
| Protection | IP40 |
| Mounting | Floor, Inverted |
| Controller | IRC5 Single Cabinet |
| Position Repeatability | 0.05 Mm |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
|---|---|
| Packaging Details | Export wooden boxes for foreign trade, IPPC sterilized wooden boxes and plywood boxes for export customs inspection-free. Size: 60*30*40 (cm) |
| Delivery Time | 4-10 weeks |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 |
| Product Name | Festo Serve Motor EMMT-AS-100-L-HS-RS With 3-phase Ac Servo Motor Supply To The Servo Drive |
|---|---|
| Model | EMMT-AS-100-L-HS-RS |
| Temp. Range | -30°C To +85°C |
| Brand | FESTO |
| Shaft And Hardware | Stainless Steel |
| Range | Ambient Temperature~400℃; |
|---|---|
| Accuracy | Flash Point≤110℃: ±1℃ |
| Repeatability | Flash Point≤110℃: 2℃ |
| Power Consumption | ≤300W |
| Reproducibility | ≤10℃ |
| Range | Ambient Temperature~400℃; |
|---|---|
| Accuracy | ±2℃ |
| Repeatability | ≤3℃ |
| Resolution | 0.1℃ |
| Ignition Type | Automatic Electronic/gas Ignition |