| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Reference Accuracy | 0.1%、0.2% |
| Range Ratio Range | 10:1 |
| Available Agreement | 4-20mA HART |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Display | With Indicator Light |
| Application | Nuclear Engineering, Solar Energy, Air Purification |
| Use | Long Time |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Brand | Guanghua |
|---|---|
| Stability | Good |
| Diaphragm Material | 316L, Tantalum, Hastelloy C, Monel Alloy And Other Corrosion Resistant Materials |
| Structure | Unity Of The Whole Series |
| Delivery Time | 4-8 week |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
|---|---|
| Rangedown | Up To 100:1 |
| Measurement Range | Up To 800 Psig (55,7 Bar) Gage |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Process Wetted Material | 316L SST Mechanically Polished And Electropolished To Ra < 15 -in |
| Warranty | Up To 15-year Limited Warranty |
|---|---|
| Rangedown | Up To 200:1 |
| Measurement Range | Up To 2000psi (137,89 Bar) Differential |
| Output | Differential Pressure, Scaled Variable |
| Process Wetted Material | 316L SST, Alloy C-276, Alloy 400, Tantalum |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
|---|---|
| Resolution | High Resolution |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Nominal Diameter | DN15–DN600 (½″–24″) |
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |
| Medium Temperature Range | Standard: -40 To +260 °C (-40 To +500 °F) |
|---|---|
| Accuracy | ±0.75 % |
| Material | Stainless Steel, Alloy |
| Max. Process Pressure | PN 100, Class 600, 20K |
| Digital Communication | HART, PROFIBUS PA, FOUNDATION Fieldbus |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
|---|---|
| Rangedown | Up To 100:1 |
| Measurement Range | Up To 2000 Psi (137,9 Bar) Differential |
| Output | Differential Pressure, Scaled Variable |
| Process Wetted Material | 316L SST, Alloy C-276, Tantalum |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
|---|---|
| Rangedown | Up To 20:1 |
| Measurement Range | Up To 300 Psig (20,7 Bar) Gage, Up To 300 Psia (20,7 Bar) Absolute |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Process Wetted Material | 316L SST |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |