| Pressure Class / Ratings | ANSI Class 150 To ANSI Class 2500 |
|---|---|
| Type | Digital Level Transmitter |
| Accuracy | ±0.1% |
| Material | Carbon Steel ,Stainless Steel ,Chrome-Moly Alloy |
| Level Range | 355 Mm Through 3048 Mm |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Media | Gas |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Minimum Current Signal | 3.2mA |
|---|---|
| Pressure | High Pressure |
| Protection Level | IP54 |
| Maximum Voltage | 30.0 VDC |
| Weight | Aluminum3.5 Kg |
| Operational Pressure Range | ANSI 150 - 1500 |
|---|---|
| Port Size | 1/8" NPT |
| Structure | Globe Style Angle Style Optional |
| Repeatability | 0.1% |
| Materials | 316L |
| Name | Masoneilan SVI3 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Masoneilan |
| Model | SVI3 |
| Weight | 3.3kg |
| Construction / Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Humidity Range | –40 To 85ºC (-40 To 185ºF) |
|---|---|
| Accuracy | ±0.2% Of Span |
| Product Name | Control Valve Positioner |
| Stroke Length | 0-100mm |
| Weight | 2kg |
| Material | Casting |
|---|---|
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Media | Water |
| Input Signal | 3-15psi |
|---|---|
| Supply Pressure | 3-15psi |
| Product Name | Control Valve Positioner |
| Valve Size | 1/2-2 Inch |
| Type | Pneumatic |
| Input Signal | 3-15psi |
|---|---|
| Temperature Range | 0-60℃ |
| Connection Type | Flange, Thread, Socket |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel |
| Type | Pneumatic |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Protection | IP66 |
| Humidity Range | –40 To 85ºC (-40 To 185ºF) |
| Valve Size | 1/2-2 Inch |
| Output Signal | 0-15psi |