| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Output Signal | Pneumatic Pressure Up To 145 Psig (10 Bar) |
| Protection Rating | IP66/IP67 |
| Power Supply | 24V DC |
| Diagnostic Functions | Real-time Valve Health Monitoring And Performance Diagnostics |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Supply Power | 4 To 20mA, Loop Powered |
|---|---|
| Electrical Connections | PF 1/2,NPT 1/2,M20x1.5 |
| Output Range | 0-7 Bar (0- 100 Psi) |
| Supply Pressure | 1.4 To 7 Bar (20 To 100 Psi) |
| Pneumatic Connections | PT 1/4,NPT 1/4 |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Protection Class | IP66 |
|---|---|
| Product Type | Valve Position |
| Voltage Tolerance | ±10% |
| Condition | New |
| Pressure Setting Range | 5-100 Psi (0.35-7 Bar) |
| Application | General |
|---|---|
| Power | Pneumatic |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Temperature | Cryogenic |
| Single Gross Weight | 6.000 Kg |
| Valve Setpoint | 4-20mA, 450 Ohms Input Resistance |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Humidity | 0-100% Non-condensing |
| Position | 1-6 Axis |
| PRODUCT | Positioner |
| Type | Single Seat Globe Control Valve |
|---|---|
| Nominal Size | DN32~600 (1 1/4"~24") |
| Pressure Rating | Class150~2500, PN16~420 |
| Connection Type | Flange, SW, BW |
| Flange Face Type | FF, RF, RJ, TG, MFM |
| Material | Material |
|---|---|
| Flow Characteristics | Equal Percentage |
| Control Signal | 4-20 MA |
| Critical Service | Dirty Service, Erosive |
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |