| Pneumatics Action | External Position Sensor |
|---|---|
| Operating Temperature | –40 To +130 °C |
| Supply Pressure | 1.4 To 7 Bar (20 To 105 Psi) |
| Application | Industrial Application |
| Packaging Details | cartons |
| Mounting Type | Integral Mounted |
|---|---|
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Type | Digital Positioner |
| Area Classification | Intrinsically Safe, Non-incendive For CSA And FM |
| Data Interface | Wired |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |