| Condition | New Original |
|---|---|
| Country Of Origin | China Or Germany |
| Power | Electric |
| Structure | Integral Controls |
| Port Size | Customized |
| Condition | New Original |
|---|---|
| Country Of Origin | China Or Germany |
| Power | Electric |
| Structure | Integral Controls |
| Port Size | Customized |
| Product Name | AUMA Electric Valve Actuators SQ And SQR SQREx With AC AM Auma Controls For Chinese High Pressure Angle Control Valve |
|---|---|
| Brand | Auma |
| Model | SQ |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Product Name | Intrusive Multi-Turn Actuators - L120 |
|---|---|
| Torque Rating Range | Output Torque To 60 000 Ft. Lbs (81 349 Nm) |
| Protection Class | IP55 |
| Thrust Rating Range | Output Thrust To 500 000 Lbs (2224 KN) |
| Packaging Details | Paper carton + wooden box + protection |
| Condition | New Original |
|---|---|
| Country Of Origin | China Or Germany |
| Power | Electric |
| Structure | Integral Controls |
| Port Size | Customized |
| Application | Industry |
|---|---|
| Power | Electric |
| Customized Support | OEM |
| Applicable Medium | Water /Air /Gas /Oil /Steam |
| Product Name | Rotork IQ Series Intelligent Multi-turn Electric Actuator |
| Supply Media | Air Oil Gas |
|---|---|
| Actuator Size | 2-12 Inch |
| Rangeability | 50:1 To 20:1 |
| Safety Compliance | SIL2 Self Compliance Per IEC61508 Section 2-3 |
| Input Signals | Valve Setpoint: 4-20 MA, 450 Ohms Input Resistance |
| Air Connections | G Or NPT |
|---|---|
| Output Speeds | 4 To 180 Rpm |
| Hysteresis | <0.3% |
| Torque Range | 10 Nm To 32,000 Nm |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Actuator Motion Type | Linear Stem, Rotary Stem, Crank Arm |
|---|---|
| Max Output Force/Torque | 533787 N, 11300 N-m, 138000 N-m |
| Supply Voltage | AC100V, AC220V, AC440V, DC48V, AC120V |
| Max Stroke/Angle | 550mm, 90°, 90° |
| Control Signal | 4-20mA DC, Direct-digital, Pulse, Two Position |
| Size | 1/2 |
|---|---|
| Heating Jacket | Class 150 |
| Customized Support | OEM |
| Pressure Rating | Class 125 To 300 |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |