| Ingress | Anti-corrosive, Waterproof, Dust-proof Housing |
|---|---|
| Weight | Depends On Model – Generally 15–65 Kg |
| Shell Material | Aluminum Alloy Housing With Anti-corrosion Coating |
| Safety Features | Overload Protection, Emergency Stop, Thermal Protection |
| Control Accuracy | ±1% Torque Precision, Position Feedback Supported |
| Torque Range | 10 Nm-32000 Nm |
|---|---|
| Power Supply | 3ph/400V/50Hz (other Voltage On Request) |
| Paint | Silver-grey |
| Temperature Range | -30°C To +70°C |
| Protection Class | IP68 |
| Torque Range | 10 Nm - 4000 Nm (standard) |
|---|---|
| Speed Range | 0.5 Rpm To 60 Rpm (depending On Model) |
| Ingress Protection | IP68 |
| Control Voltage | 24V DC Or 230V AC |
| Ambient Temperature | -30°C To +70°C (standard) |
| Protection Class | IP68 |
|---|---|
| Temperature Range | -30°C To +70°C |
| Torque Range | 10 Nm-32000 Nm |
| Power Supply | 3ph/400V/50Hz (other Voltage On Request) |
| Packaging Details | As required |
| Torque | 50 Nm (37 Ft-lb) Up To 5500 Nm (4057 Ft-lb) |
|---|---|
| MAWP | 12 Bar |
| Operatingg Temperatures | -29°C To 100°C (-20°F To 212°F) |
| Port | Main Ports In China |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
| Matrial | Alloy/Steel |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Handwheel Operation | Manual |
| Seat Leakage | 90CV*2.5 |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
| Product Name | Chinese Electrical Control Valve With Peckmony Multi-turn Electric Actuator Series PWMON For Water Treatment And Oil & Gas |
|---|---|
| Brand | Peckmony |
| Model | PWMON |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Output Speed Rpm | 4-216 |
|---|---|
| Model Number | Electric Actuators |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; Chrome-moly |
| Valve Attachment | Standard EN ISO 5210 F07 F10 |
| Model | SA07.2 |
| Torque Range | 200-600Nm |
|---|---|
| Place Of Origin | Germany |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; |
| Brand Name | AUMA |
| Model Number | Electric Actuators |
| Model | SA07.2 |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; |
| Handwheel | Ø 160 [mm] |
| Place Of Origin | Germany |