| Product Name | FFC Electric Actuator |
|---|---|
| Speed | Adjustable Speed |
| Noise Level | Less Than 70 DB Within 1 M |
| Protection Rating | IP66/67, Optional IP68 |
| Ambient Temperature | -25°C To 80°C, Optional Range: -60°C To +80°C |
| Product Name | Sipos G7 Electric Actuator For Fisher EWT EZ Control Valve And Valve Actuator |
|---|---|
| Brand | Sipos |
| Model | G7 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Name | Auma SA Multi-turn Electric Actuator |
|---|---|
| Torque Range | 10 Nm-32000 Nm |
| Temperature Range | -30°C To +70°C |
| Output Speeds | 4 1/min-180 1/min |
| Protection Class | IP68 |
| Name | Auma SA Multi-turn Electric Actuator |
|---|---|
| Torque Range | 10 Nm-32000 Nm |
| Temperature Range | -30°C To +70°C |
| Output Speeds | 4 1/min-180 1/min |
| Protection Class | IP68 |
| Torque Range | 10-30Nm |
|---|---|
| Brand Name | AUMA |
| Type Of Duty | Standard: Short-time Duty S2- 15 Min, Classes A And B According To EN ISO 22153 |
| Handwheel | Ø 160 [mm] |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
| Weight | 19/20 Kg |
|---|---|
| Model | SA07.2 |
| Brand Name | AUMA |
| Handwheel | Ø 160 [mm] |
| Type Of Duty | Standard: Short-time Duty S2- 15 Min, Classes A And B According To EN ISO 22153 |
| Handwheel | Ø 200 [mm] |
|---|---|
| Model | SQ10.2 |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
| Type Of Duty | Standard: Short-time Duty S2- 15 Min, Classes A And B According To EN ISO 22153 |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; |
| Operating Time For 90° In Seconds | 8-50 S |
|---|---|
| Model Number | Electric Actuators |
| Place Of Origin | Germany |
| Handwheel | Ø 200 [mm] |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
|---|---|
| Brand Name | AUMA |
| Model Number | Electric Actuators |
| Weight | 26/31 Kg |
| Place Of Origin | Germany |
| Operating Temperature | Standard Temperature: –30 °C To +70 °C |
|---|---|
| Model Number | Electric Actuators |
| Type Of Duty | Standard: Short-time Duty S2- 15 Min, Classes A And B According To EN ISO 22153 |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; |
| Place Of Origin | Germany |