| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Condition | New |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Product Name | AUMA Electric Linear Actuators Valve Actuators SA And LE With AC AM Auma Controls For Chinese High Temperature Control Valve |
|---|---|
| Brand | Auma |
| Model | SA + LE |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Supply | Pneumatic System |
|---|---|
| Pressure Range | 0.01-0.8MPa |
| Protection | Dustproof Waterproof |
| Operation | Manual Drainage |
| Accuracy | High Precision Control |
| Product Name | Ball Valve KOSO Pneumatic Valves 310K On 6300RC, 6500RA, 7300RB Actuator For On-off Service, Controlling Liquid, Gas An |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | 310K |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Type | Triple Offset Butterfly Valve |
|---|---|
| Size | 3" ~ 120" |
| Pressure Rating | ANSI Class 150 ~ 2500 |
| Body Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Duplex Steel |
| Seal Ring Structure | Metal Graphite, Metal PTFE, Metal Ring |
| Action | Linear Rotary Type |
|---|---|
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa |
| Signal | 4 20 MA DC |
| Accuracy | High Control Precision |
| Protection | IP66 Waterproof Dustproof |
| Area Classification | ATEX Group II Category 2 Gas And Dust, CUTR For Groups II/III Category 2 Equipment |
|---|---|
| Communication Protocol | 3-15 Or 6-30 Psi, 0.2 -1.0 Or 0.4 -2.0 Bar Pneumatic Signal |
| Diagnostics | No |
| Input Signal | Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 150 Psi |
| Product Name | KOSO Kentintrol 12000&2700 Control Valve With Actuator And Globe Valve |
|---|---|
| Brand | KOSO Kentintrol |
| Model | 12000&2700 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Limited Switch Box |
| Product Name | Samson 3241 Pneumatic Control Valve With Fisher 3582i Digital Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3222 Series |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Size | 2-12 Inch |
| Product Name | Chinese Brand Control Valve Ball Valve With Rotork ROM Actuator Electric |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | Rom Rompak |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |