| Product Name | Chinese Brand Control Valve Ball Valve With Rotork ROM Actuator Electric |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | Rom Rompak |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Deviation | ≤1 % |
| Warranty | 1 Year |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Media | Gas |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Customized Support | OEM |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Application | Industry |
| Direction Of Action | Reversible |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Diagnostics | Without |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Communication | Without |
| Acting | Single Acting Or Double Acting |
| Product | Electropneumatic Positioner |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Usage | Challenging Transit Times And Ambient Conditions |
| Product | Electropneumatic Positioner |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Acting | Single Acting Or Double Acting |
| Model Number | 3730-3 Samson Valve Positioner |
|---|---|
| Media | Gas |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
|---|---|
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Input Signal | 4-20mA |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Signal Pressure | Max. 0 To 6.0 Bar |
| Usage | Throttling Service |
| Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -20-80℃ |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP 54 |
| Material | Aluminum |
| Signal Pressure | Max. 0 To 6.0 Bar |
| Warranty | 1 Year |