| Product Name | China Pneumatic Actuated Ball Valves With Tissin TS800 TS600 Valve Positioner And Norgren Filter Regulator |
|---|---|
| Brand | Tissin |
| Model | TS800 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Valve Size | DN 15 To DN 50 |
|---|---|
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Actuator Material | Aluminum Alloy |
| Temperatures | -196°C To 600°C (-321°F To 1112°F) |
| Valve Style | Ball Valve |
| Product Name | Fisher Gulde HART Electro Pneumatic 3800SA Digital Valve Positioner Emerson With Chinese Control Valve And Asco Filter Regulator |
|---|---|
| Brand | Fisher |
| Model | 3800SA |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Valve Body Design Conditions | PN16 |
|---|---|
| Size | 340*240*240mm |
| Weight | 82kg |
| PMA - Maximum Allowable Pressure | 16 Bar G |
| TMA - Maximum Allowable Temperature | 220℃ |
| Model | 3582I |
|---|---|
| Application | Valve Positioner; |
| Available Mounting | On Fisher 657/667or GX Actuators; On Fisher Rotary Actuators |
| Input Signal | 0.2 To 1.0 Bar (3 To 15 Psig) |
| Supply Pressure | Recommended:50 Psig |
| Product Name | Samson 3531 - Pneumatic - DIN Pneumatic Control Globe Valve With Masonelian SVI2-21113121 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3531 - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |
| Direction Of Action | Reversible |
|---|---|
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Media | Gas |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Product Name | Azbil Smart Pneumatic Positioners AVP300/301/302 Positioner |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | AVP300/301/302 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Product Name | Chines Brand Large-diameter Butterfly Valve With Rotork IQ3 Electric Actuator And IB Gear Box |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | IQ3 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |