| Process/Valve Temperature Range | -196°C 至 +450°C 以上 |
|---|---|
| Linearity | ±0.5% To ±2.0% Of Span |
| Mounting | Direct Mount On Linear (stem) Or Rotary (ISO 5211) Actuators |
| Input/Output Connections | Conduit Entries Or Integral Connectors |
| Output Air Pressure | 0 To 100% Of Supply Pressure |
| Certifications | ATEX, CUTR, PED |
|---|---|
| Communication Protocol | 3-15 Or 6-30 Psi, 0.2 -1.0 Or 0.4 -2.0 Bar Pneumatic Signal |
| Diagnostics | No |
| Input Signal | Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 50 Psi |
| Hysteresis | <0.5 % |
|---|---|
| Usage | Throttling Service |
| Customized Support | OEM |
| Input Signal | 4-20mA |
| Attachment To | Linear Actuator, Single Acting |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Model Number | 3200MD |
| Output Signal | 4-20 MA DC |
| Air Supply Pressure | 140 To 700kPa |
| Electrical Connections | 1/2 NPT Internal Thread |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Type | Rubber Lined Butterfly Valve |
|---|---|
| Design | Concentric Disc Wafer Type |
| Seat Material | Rubber Lined |
| Function | Bubble Tight Shutoff |
| Application | Chemical Service Control |
| Condition | New |
|---|---|
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Condition | New And Origin |
|---|---|
| Product | Digital Positioner |
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Customized Support | OEM |
| Input | 4-20 MA |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, TIIS, Natural Gas Certified |
|---|---|
| Type | Digital Valve Positioner |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |