| Valve Type | Hard Seal Butterfly Valve |
|---|---|
| Valve Model | D373H-25C |
| Pressure Rating | 25C |
| Application | High Temperature Fluid Control |
| Operation Mode | Pneumatic Actuated |
| 38037899 | Wired |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Type | Digital Positioner |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
|---|---|
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Condition | New And Origin |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Product Name | Rotork YT-1000R Electro-Pneumatic Valve Positioners |
|---|---|
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Supply Pressure | 1.4 To 7 Bar / 20 To 102 Psi |
| Air Connection | RC 1/4, 1/4 NPT,G 1/4 |
| Ingaress Protection | IP66 |
| Feedback | With Feedback |
|---|---|
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Model Number | Fisher DVC6200 |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Sub-Type | Digital |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Condition | New And Origin |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, TIIS, Natural Gas Certified |
| Warranty | One Year |
| PRODUCT | Positioner |
|---|---|
| Required Terminal Voltage | 9Vdc At 20mA |
| Minimum Current Signal | 3.2mA |
| Remote Position Sensor | 1 KOhms |
| Model Number | SVI1000/SVI2/SVI3 |
| Feedback | With Feedback |
|---|---|
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Model Number | Fisher DVC6200 |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Sub-Type | Digital |
| Product Name | Masonelian 21000 Series Globe Valves Wirh SVI2 21123121 Positioner And 87/88 Actuator |
|---|---|
| Model | 21000 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Electrical Connection | 1/2-14 NPT Conduit Connection |
|---|---|
| Product Style | New |
| Materials | Stainless Steel,Copper,Brass ,Low Copper Aluminum Alloy |
| Product Type | Valve Position |
| Sensitivity | A 10% Change In Supply |