| Heating Jacket | Class 150 |
|---|---|
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Product Name | LTR 43 Electric Control Valve |
| Product | Control Valve |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
| Name | 210E/220E Eccentric Segmental Ball Valve For KOSO Control Valve With Flowserve 3400 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 210E/220E |
| Body Size | 1"(25A) To 12"(300A) |
| Body Rating | ANSI Class 150 To 600, JIS 10K To 40K |
| Rangeability | 100:1 |
| Name | 710E/720E Eccentric PARA-SEAL Butterfly Valve For KOSO Control Valve With Flowserve LOGIX 420 Series Positioner |
|---|---|
| Connections | Wafer Type |
| Type | 710E/720E |
| Body Size | 3"(80A) To 24"(600A) |
| Body Rating | ANSI Class 150 To 300, JIS 10K To 20K |
| Product Name | Samson 44-11 |
|---|---|
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Warranty | 1 Year |
| ANSI Class | 150 To 2500 |
| Pressure Rating | Class 125 To 300 |
| Name | 301R Acid Resistant Ball Valve For KOSO Control Valve With Flowserve APEX9000 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 301R |
| Full Bore Size | 1"(25A) To 2 1/2"(65A) |
| Reduced Bore Size | 3" X 2 1/2 " To 4" X3" |
| Fluid Temperature | -0 To +100° |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Sizes | DN 25 To 600 NPS 1 To 24 |
| Step Function | 25% Step, 100% Step, User-defined Step |
| Product | Positioner |
| Torque | 34~13500Nm |
| Product Name | Westlock Rotary Position Monitors Limit Switch 2200 Series And 2600 Series For Fisher EZ Valve |
|---|---|
| Model | 2600& 2200 |
| Temp. Range | -30°C To +85°C |
| Brand | Westlock |
| Shaft And Hardware | Stainless Steel |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Product Name | Fisher DVC2000 Valve Positioner And China Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
| Product Type | Valve Positioner |
|---|---|
| Application | Thermal Power Petrochemical Industry |
| Communication | Analog Signal Feedback |
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa |
| Protection | Explosion Proof Type |