| Sensitivity | ≤0.1 % |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Customized Support | OEM |
| Product Name | Control Valve Positioner |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Degree Of Protection | IP 66 |
|---|---|
| Sensitivity | ≤ 0.1 % |
| Load Impedance | Max. 6.3 V (corresponding To 315 Ω At 20 MA) |
| Model Number | 3725 Positioner |
| Housing | Polyphthalamide (PPA) |
| Degree Of Protection | IP 66 |
|---|---|
| Sensitivity | ≤ 0.1 % |
| Load Impedance | Max. 6.3 V (corresponding To 315 Ω At 20 MA) |
| Model Number | 3725 Positioner |
| Housing | Polyphthalamide (PPA) |
| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Media | Gas |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Direction Of Action | Reversible |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Material | Casting |
|---|---|
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Media | Water |
| Signal - Communication | HART 7 Over 4-20mA |
|---|---|
| Model Number | SVI3 Digital Valve Positioner |
| Supply Pressure | 20 To 120psi |
| Construction / Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Diagnostics | Positioner Diagnostics;Advanced Diagnostics;Online Valve Diagnostics |
| Diagnostics | Positioner Diagnostics;Advanced Diagnostics;Online Valve Diagnostics |
|---|---|
| Signal - Communication | HART 7 Over 4-20mA |
| Supply Pressure | 20 To 120psi |
| Construction / Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Operating Temperature | -55°C To +85°C |
| COMMUNICATION | HART® |
|---|---|
| CONTROL LOOP | 4 To 20 MA |
| Static Destruction Limit | 40 V, Internal Current Limit Approx. 40 MA |
| Model Number | 3730 |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Voltage | 110V/220V |
|---|---|
| Port | Main Ports In China |
| Communication Protocol | HART |
| Actuator Area | 160 Cm² · 320 Cm² |
| Connectin | 1/4 NPT |