| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Impedance | 500Ω (20mA DC) |
| Supply Pressure | 0.14~0.7MPa |
| Stroke | Linear Type:10~150mm, Rotary Type:0~90º |
| Air Connection | PT1/4, NPT1/4 |
| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Impedance | 500Ω (20mA DC) |
| Supply Pressure | 0.14~0.7MPa |
| Stroke | 10~150mm 0~90º |
| Air Connection | PT1/4, NPT1/4 |
| MODEL | PPA800 |
|---|---|
| Packaging Details | wooden carton |
| Delivery Time | 2-3Days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 99 |
| Sub-Type | Digital |
|---|---|
| Communication Mode | HART 7 |
| Shipping Ways | DHL |
| Model Number | Fisher DVC2000 |
| Application | Industrial |
| Sub-Type | Digital |
|---|---|
| Communication Mode | HART 7 |
| Shipping Ways | DHL |
| Model Number | Fisher DVC2000 |
| Application | Industrial |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Single Weight | 5kg |
| Mode Of Action | Double Acting |
| Feedback | With Feedback |
| Sub-Type | Digital |
| Application | Refining And Petrochemical Industry |
|---|---|
| Nominal Diameter | DN25 - DN300 |
| Operating Temperature | Usually Above 400℃ |
| Signal Input | Current Signal 4 - 20mA |
| Pressure | Above 15MPa |
| Ball Materials | Polyvinyliden Fluoride |
|---|---|
| Size | 1/2 Inch |
| Pneumatic Operation | Single Acting Double Acting |
| Air Connection | RC 1/4, 1/4 NPT,G 1/4 |
| Output Signals | 4 To 20 MA Position Retransmit |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
|---|---|
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FOXBORO SRD991 |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Duty Cycle | 100% Continuous Rating |
| Valve Body Material | Stainless Steel |
| Approximate Weight | 5kg |