| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | SRD991 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Pressure Class | ANSI CL150, ANSI CL300, ANSI CL600, ANSI CL1500 |
|---|---|
| Control Signal | 4-20 MA |
| Critical Service | Dirty Service, Erosive |
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |
| Material | Carbon Steel |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Diagnostics | No |
|---|---|
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric |
| Air Con | 0.082 To 0.637 Nm3/h @ 4.1 Bar |
|---|---|
| Temp | -52°C To 85°C (-61.6°F To 185°F) |
| Materials | Copper Free Aluminum, Stainless Steel |
| Repeatability | ≤0.25% |
| Air Cap | 30.6 Nm3/h @ 4.1 Bar (18 SCFM @ 60 Psi) |
| Air Con | 0.082 To 0.637 Nm3/h @ 4.1 Bar |
|---|---|
| Temp | -52°C To 85°C (-61.6°F To 185°F) |
| Materials | Copper Free Aluminum, Stainless Steel |
| Repeatability | ≤0.25% |
| Air Cap | 30.6 Nm3/h @ 4.1 Bar (18 SCFM @ 60 Psi) |