| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Connection Type | Threaded/Flanged |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Degree Of Protection | IP66 |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |
| Port | Main Ports In China |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Stirring Rate | 1500r/min±15r/min |
|---|---|
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Pressure | 2.5-6.4Mpa |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |
| Sensor Input Channels | Single Sensor Input |
|---|---|
| Power Supply | 12-42.4 VDC (minimum 10.5 VDC For Digital Only) |
| Ingress Protection | IP66/67 |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Mounting Options | Head Mount (644H), Rail Mount (644R) |
| Ingress Protection | IP66, IP65 |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Range | 14" Through 120" (355 Through 3048 Mm) |
| Type | Transmitter |
| Ratings And Connections | Flanged: ANSI 150 - 2500; Screwed: NPT F (1 1/2", 2"); Welded |
| Display Type | LCD Display |
|---|---|
| Temperature Resolution | 0.05°C |
| Communication Interface | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Flange Options | ANSI Class 150 To 1500 |
|---|---|
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Measurement Range | Digital Or Analog |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Measuring Range Differential Pressure | 137,89bar (2000psi) |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 316L Stainless Steel, Alloy C-276, Alloy 400 |
| Ingress Protection | Ip65, Ip67, Ip68, Ip66 |
| Connection Size | 2 Inch |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 2.7 kg (6 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | YOKOGAWA |
| Delivery Time | 90 work days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Brand Name | Rosemount |
| Model Number | 3051 |