| Ambient Relative Humidity | ≤93%RH |
|---|---|
| Connection Type | Flange, Thread |
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Positioner | Optional |
| Nominal Diameter | DN15–DN600 (½″–24″) |
| Pressure Range | Up To 40 Bar |
|---|---|
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Conditional | New |
| Connection Type | Flange, Thread |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Pressure Range | Up To 40 Bar |
|---|---|
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Conditional | New |
| Connection Type | Flange, Thread |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Pressure Range | Up To 40 Bar |
|---|---|
| Control Signal | 4-20mA/0-10V |
| Conditional | New |
| Connection Type | Flange, Thread |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Output Signal | Two-wire 4-20 MA With HART Protocol. |
|---|---|
| Accuracy | ±2 Mm (performance Standard For Liquids). |
| Power Supply | Loop-powered (two-wire) |
| Packaging Details | standard |
| Delivery Time | 8-12 weeks |
| Output Signal | Two-wire 4-20 MA With HART Protocol. |
|---|---|
| Accuracy | ±2 Mm (performance Standard For Liquids). |
| Power Supply | Loop-powered (two-wire) |
| Packaging Details | standard |
| Delivery Time | 8-12 weeks |
| Output Signal | Two-wire 4-20 MA With HART Protocol. |
|---|---|
| Accuracy | ±2 Mm (performance Standard For Liquids). |
| Power Supply | Loop-powered (two-wire) |
| Packaging Details | standard |
| Delivery Time | 8-12 weeks |
| Metrology Sealing | Yes |
|---|---|
| Stability | Typically < ± 0.5 Mm (0.020 In.) |
| Accuracy | ± 0.5 Mm |
| Type | Level Gauge |
| Update Rate | New Measurement Every 0.3 Second. |