| Communication Interface | Depends On Specific Instrument |
|---|---|
| Material | Stainless Steel, Aluminum, Etc. |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Rated Temperature | -40~200℃ |
| Temperature Accuracy | ±0.5 OC |
| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |
| Port | Main Ports In China |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |
|---|---|
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Measurement Principle | Vortex |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Measurement Principle | Vortex |
|---|---|
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Nominal Diameter | DN15–DN600 (½″–24″) |
| Protocol Support | HART, FOUNDATION Fieldbus, PROFIBUS PA |
| Pressure | 2.5-6.4Mpa |
| Measuring Principle | Potentiometric |
|---|---|
| Process Temperature | -15 To 80 °C (5 To 176 °F) |
| Temperature Sensor | NTC 30K |
| Process Pressure | 0.8 To 17 Bar (11.6 To 246.5 Psi) Absolute |
| Dimension | 12 Mm (0.47 Inch) |
| Power Consumption | ≤8W |
|---|---|
| Mounting | Flanges, Threads, Various Antennae |
| Test Hole | 4 Holes |
| Rated Temperature | -40~200℃ |
| Communication Interface | Depends On Specific Instrument |
| Measuring Principle | Potentiometric |
|---|---|
| Process Temperature | -15 To 80 °C (5 To 176 °F) |
| Temperature Sensor | NTC 30K |
| Process Pressure | 0.8 To 17 Bar (11.6 To 246.5 Psi) Absolute |
| Dimension | 12 Mm (0.47 Inch) |
| Product Name | Endress+Hauser Deltabar FMD72 Pressure Transmitter For Hot Liquid |
|---|---|
| Accuracy | 0.075% Of Individual Sensor, "PLATINUM" 0.05% Of Individual Sensor |
| Process Temperature | -40...+125°C (-40 ... +257°F) |
| Pressure Measuring Range | 400 Mbar...10 Bar (6 Psi...150 Psi) |
| Process Pressure Absolute | 160 Bar (2400 Psi) |
| Measuring Principle | Potentiometric |
|---|---|
| Process Temperature | -15 To 80 °C (5 To 176 °F) |
| Temperature Sensor | NTC 30K |
| Process Pressure | 0.8 To 17 Bar (11.6 To 246.5 Psi) Absolute |
| Dimension | 12 Mm (0.47 Inch) |
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
|---|---|
| Resolution | High Resolution |
| Stability | ±1.0%FS/30min |
| Nominal Diameter | DN15–DN600 (½″–24″) |
| Temperature Compensation | (0.1 To 60.0)oC (auto Or Manual) |