| Medium | Liquid, Gas, Steam |
|---|---|
| Accuracy | +/-1%, +/-0.75%, +/-0.65% |
| Flow Rate | 0.2 To 2100 M³/h (0.15 To 1520 Ft³/min) |
| Max. Process Pressure | PN 100, Class 600, 20K |
| Digital Communication | HART, PROFIBUS PA, FOUNDATION Fieldbus |
| Material | 316L , AlloyC |
|---|---|
| Process Temperature | -70°C...400°C (-94°F...752°F) |
| Max. Measurement Distance | 4000m (13.123ft) H2O |
| Max. Overpressure Limit | 600 Bar (9000 Psi) |
| Measuring Cell | 400 Mbar...400 Bar(5.8 Psi...6000 Psi)relative/ Absolute |
| Accuracy | ±6mm |
|---|---|
| Process Temperature | -60...+400°C (-76...+752°F) |
| Measuring Principle | Level Radar |
| Ambient Temperature | -50...+80 °C (-58...+176 °F) |
| Communication | 4...20 MA HART PROFIBUS PA FOUNDATION Fieldbus |
| Accuracy | ±6mm |
|---|---|
| Process Temperature | -60...+400°C (-76...+752°F) |
| Measuring Principle | Level Radar |
| Ambient Temperature | -50...+80 °C (-58...+176 °F) |
| Communication | 4...20 MA HART PROFIBUS PA FOUNDATION Fieldbus |
| Material | 316L , AlloyC |
|---|---|
| Process Temperature | -70°C...400°C (-94°F...752°F) |
| Max. Measurement Distance | 4000m (13.123ft) H2O |
| Max. Overpressure Limit | 600 Bar (9000 Psi) |
| Measuring Cell | 400 Mbar...400 Bar(5.8 Psi...6000 Psi)relative/ Absolute |
| Accuracy | ±0.1% |
|---|---|
| Material | PTFE, PFA, 316L |
| Process Temperature | -80°C...200°C,-112°F...392°F |
| Process Connection | G1/2, G 3/4, G 1, G1 1/2 /NPT 1/2, NPT 3/4, NPT 1", NPT1 1/2 |
| Process Pressure/max. Overpressure Limit | Vacuum ... 100 Bar(Vaccum ... 1450 Psi) |
| Approval; Transmitter + Sensor | ATEX+IECEx; Z0/1, Z21, Ex De, IIC/IIIC |
|---|---|
| Power Supply | DC 24V |
| Output; Input 1 | Modbus RS485 |
| Output; Input 2 | 4-20mA |
| Output; Input 3 | Configurable I/O Default Off |
| Medium | Water, Gas, Steam |
|---|---|
| Max. Process Pressure | PN 100, Class 600, 20K |
| Digital Communication | HART, PROFIBUS PA, FOUNDATION Fieldbus |
| Degree Of Protection | IP66/67 |
| Medium Temperature Range | Standard: -40 To +260 °C (-40 To +500 °F) |
| Ambient Temperature | -50...+80 °C (-58...+176 °F) |
|---|---|
| Sensor Length | Rod Probe: 10 M /Rope Probe: 45 M /Coaxial Probe: 6 M |
| Communication | 4...20 MA HART PROFIBUS PA FOUNDATION Fieldbus |
| Process Pressure/max. Overpressure Limit | Vacuum...400 Bar (Vacuum...5800 Psi) |
| Measuring Principle | Guided Radar |
| Accuracy | Standard: Up To 0.05 % |
|---|---|
| Process Temperature | -40°C...+110°C |
| Rated Temperature | -40~200℃ |
| Communication Interface | Depends On Specific Instrument |
| Condition | New |