| Product Name | Rosemount 3051 Differential Pressure Flow Transmitter |
|---|---|
| Warranty | Up To 5-year Limited Warranty |
| Rangedown | Up To 150:1 |
| Measurement Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Output | Differential Pressure, Scaled Variable |
| Accuracy | ±0.5% Of Full Scale |
|---|---|
| Actuator | Electric |
| Temperature | 0-180℃ |
| Supply Air | None |
| Enclosure Material | Stainless Steel |
| Product Name | Fisher FIELDVUE DLC3010 DLC3020 DLC3020F Digital Level Controller |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Model | DLC3010 DLC3020 DLC3020F |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Product Name | Fisher FIELDVUE DLC3010 DLC3020 DLC3020F Digital Level Controller |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Model | DLC3010 DLC3020 DLC3020F |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Product Name | Fisher FIELDVUE DLC3010 DLC3020 DLC3020F Digital Level Controller |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Model | DLC3010 DLC3020 DLC3020F |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Display Type | LCD Display |
|---|---|
| Temperature Resolution | 0.05°C |
| Communication Interface | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Display Type | LCD Display |
|---|---|
| Temperature Resolution | 0.05°C |
| Communication Interface | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Media | Air |
|---|---|
| Operative Temperature Limits | -40 To 82℃ |
| Product Style | New |
| Minimum Current | 4-20 MA DC Constant Current |
| Electrical Connection | 1/2-14 NPT Conduit Connection |
| Process Temperature(Standard) | -40 To +125 °C (-40 To +257 °F) |
|---|---|
| Process Connections | Threaded, Flange, Hygienic, Remote Seal |
| Applications | Hygienic, Chemical, And Oil & Gas Applications |
| Wetted Materials | 316L Stainless Steel, Alloy C, Tantalum (optional) |
| Output Signal | 4 To 20 MA With HART |
| Weight | 10-20KG |
|---|---|
| Material Certificates | 3.1 Material NACE MR0175/MR0103, PMI; Welding Test Acc. To EN ISO, ASME, NORSOK |
| Product Safety | CE, C-tick, EAC Marking |
| Functional Safety | Functional Safety According To IEC 61508, Applicable In Safety-relevant Applications In Accordance With IEC 61511 |
| Model | Proline Promass F 500 |