| Product Name | DVC6200 SIS Digital Positioner |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric, Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 145 Psi |
| Power Source | Local |
| Type | 5406 |
|---|---|
| Body Material | Brass, Stainless Steel |
| Seal Material | Seat: PTFE Housing: FKM |
| Coil Material | Epoxy |
| Ambient Temperature | -15 °C...+60 °C |
| Type | 5404 |
|---|---|
| Body Material | Brass |
| Valve Internals | Stainless Steel, Brass |
| Coil Material | Epoxy Resin (polyamide On Request) |
| Voltage Tolerance | ±10% |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Supply Media | Air |
| Model Number | 3582i |
| Area Classification | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Data Interface | Wired |
| Maximum Current | 30 VDC Compliance Voltage |
|---|---|
| Operating Conditions | Gas: T6 Dust: T82 |
| Pressure Connections | 1/4 NPT Internal |
| Hysteresis | 0.75% Of Output Span |
| Degree Of Protection | IP 54/NEMA 3 |
| Product Name | Chinese Brand Control Valve With FOXBORO SRI990 Valve Positioner And Pneumatic Valve Actuator |
|---|---|
| Model | Foxboro SRI990 |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Supply Media | Air |
| Condition | New And Origin |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Warranty | 1 Year |
| Communication Protocol | HART 7 (3730-3/3731-3) |
|---|---|
| Explosion Proof | 3730=No; 3731=Yes (ATEX/IECEx Ex D) |
| Input Signal | 4-20 MA Two-Wire System (300 Ω Electrical Load)SAMSON AG |
| Mounting Compatibility | Linear/Rotary Control Valves (NAMUR/VDI/VDE)SAMSON AG |
| Protection Class | IP 56/66, NEMA 4 (Aluminum Housing) |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Product Name | KOSO Control Valve 220C Globe Valves With 6400RB, 6500RA,7300RB Pneumatic Type Actuator With YT-3300 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | 220C |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |