| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Pressure Connections | 1/4 NPT Internal |
|---|---|
| Product Style | New |
| Electrical Connection | 1/2-14 NPT Conduit Connection |
| Sensitivity | A 10% Change In Supply |
| Maximum Current | 30 VDC Compliance Voltage |
| Approximate Weight | 3.5 Kg (8.0 Pounds) |
|---|---|
| Case/Cover | Aluminum ASTM 360 |
| Paint | Grey Polyurethane (category C4 Per ISO 12944-2) |
| Model Number | SVI1000/SVI2/SVI3 |
| Valve Setpoint | 4-20mA, 450 Ohms Input Resistance |
| Communication | HART 7 |
|---|---|
| Housing And Cover | Aluminum (Alloy No. 230) Powder Coated |
| Protection Class | IP 66/Type 4X |
| Ambient Temperature | -40 ... 85°C (-40 ... 185°F) |
| Supply Air Pressure | 1.4-10 Bar (20-145 Psig) |
| Ambient Temperature | -20 ~ +70℃ |
|---|---|
| Repeatability | Within ± 0.5% F.S |
| Supply Air Pressure | Max. 7.0bar (100psi) |
| Input Signal | 0.2 ~ 1.0bar (3 - 15psi) |
| Weight | 2.1 Kg |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Packaging Details | Cardboard box |
| Communication Protocol | HART 5 Or HART 7 |
|---|---|
| Available Mounting | Sliding-stem Linear; Quarter-turn Rotary Applications |
| Analog Input Signal | 4-20 MA DC |
| Supply Voltage | 8-30 VDC |
| Approvals | FM; ATEX; IECEx |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | DVC6200 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |