| Power Source | Local |
|---|---|
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Warranty | 1 Year |
| Area Classification | UR3, UR5, UR10 UR3e, UR5e, UR10e CB2, CB3.0, CB3.1 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Condition | New And Origin |
| Power Supply | 4-20 MA |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Data Interfacebility | Wired |
| Feature | Easy Debugging, Performance Optimization |
| Application Industry | Oil, Flood Drainage, Pharmaceuticals |
| Condition | New |
|---|---|
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Condition | New |
|---|---|
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Power Supply | 4-20 MA |
|---|---|
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Condition | New |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Data Interface | Wired |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
|---|---|
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Model Number | SVI II |
| Condition | New |
| Condition | New |
|---|---|
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |