| Model Number | ND7000 |
|---|---|
| Housing Material | Anodised Aluminium Alloy An Composited Polymer |
| IP Degree Of Protection | IP66 |
| Voltagemax | 30VDC |
| Output Signal | 4-20 MA |
| Storage Temperature Limits | -58° F To 185° F (-50° C To 85° C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi Unit |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Repeatability | ± 0.3% Full Span |
| Temperature Effect | < 0.005% /° F Typical; -40° F To 180° F (< 0.01% /° C ) |
| Output Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Housing Material | Anodised Aluminium Alloy An Composited Polymer |
| Condition | New |
| Voltagemax | 30VDC |
| Weight | 1.8kg -3.4kg |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Supply Media | Air |
| Diagnostics | No |
| Safety Certifications | NIL |
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
| Output Signal | 0 To 10 V, RB = 1 KΩ |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Input Signal | 0 To 10 V, Ri = 20 KΩ · 0 To 20 MA, Ri = 50 Ω |
| Ambient | 0 To 50 °C |
| Storage | –20 To +70 °C |
| Model Number | ND9000 |
|---|---|
| Oil Class | 3 |
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Protection Class | IP66 |
| Acting Type | Single / Double |
| Model Number | ND9000 |
|---|---|
| Oil Class | 3 |
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Protection Class | IP66 |
| Acting Type | Single / Double |
| Product Name | The ROTORK YTC Smart Posititioner Ytc 3300 Series Electric Control Valve With Positioner |
|---|---|
| Model | YT-3300 |
| Brand | YTC |
| Input Signal | 4 To 20 MA DC |
| Supply Pressure | 0.14~0.7Mpa |
| Product Name | Samson Control Valve With Positioner 3766,3767 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | XYZ-123 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Product Name | Chinese Globe Control Valve With Masoneilan SVI2-22123121 SVI2-21123111 Valve Positioner And Tissin TS300 TS305 Filter Regulator |
|---|---|
| Model | SVI2-21113111 SVI2-21123121 SVI2-22123121 SVI2-21123111 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |