| Product Name | Chinese Pneumatic Control Ball Valve With Samson 3730 3731 Valve Positioner And 3963 Solenoid Valve With Stock |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3730 3731 Valve Positioner |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Product Name | Chinese Globe Control Valve With Masoneilan SVI2-22123121 SVI2-21123111 Valve Positioner And Tissin TS300 TS305 Filter Regulator |
|---|---|
| Model | SVI2-21113111 SVI2-21123121 SVI2-22123121 SVI2-21123111 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Product Name | Chinese Globe Control Valve With Masoneilan SVI2-22123121 SVI2-21123111 Valve Positioner And Tissin TS300 TS305 Filter Regulator |
|---|---|
| Model | SVI2-21113111 SVI2-21123121 SVI2-22123121 SVI2-21123111 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Type | Bellows Seal Single Seat Control Valve |
|---|---|
| Size | 3/4" ~ 8" |
| Pressure Rating | ANSI Class 150 ~ 1500 |
| Body Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Trim Material | Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Type | Bellows Seal Sleeve Control Valve |
|---|---|
| Size | 1-1/2" ~ 12" |
| Pressure Rating | ANSI Class 150 ~ 1500 |
| Body Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Trim Material | Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Load Impedance | Max. 6.3 V (corresponding To 315 Ω At 20 MA) |
|---|---|
| Model Number | 3725 Positioner |
| Degree Of Protection | IP 66 |
| External Parts | Stainless Steel 1.4571 And 1.4301 |
| Weight | Approx. 0.5 Kg |
| Actuator Area | 160 Cm² · 320 Cm² |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.25% |
| Communication Protocol | HART |
| Resolution | ≤ 0.25% |
| Connectin | 1/4 NPT |
| Model Number | SVi1000 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Protection | IP66 And NEMA 4X |
| Weight | 2kg |
| Required Compliance Voltage | 9 Vdc At 20 MA; 11 Vdc At 4 MA |
| Electrical Connection | One 1/2NPT Female |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |