| Application | Electro-Pneumatic Valve Positioner |
|---|---|
| Device Object Type | ABB TZIDC-200 V2.2-HART |
| Model Number | TZIDC-200 |
| Type | Digital Positioner |
| Protocol | HART |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
|---|---|
| Input Voltage Range | 10-30V (Ex Ia) / 18-30V (Ex D) / 17V-30V |
| Communications | 4-20mA Loop Powered With - HART Communications |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | Svi2 Ap-21123121 |
| Storage Temperature Limits | -58° F To 185° F (-50° C To 85° C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi Unit |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Repeatability | ± 0.3% Full Span |
| Temperature Effect | < 0.005% /° F Typical; -40° F To 180° F (< 0.01% /° C ) |
| Condition | New |
|---|---|
| Input Signal | 4~20mADC |
| Weight | 3.0kg(without Pressure Gauge Block), 3.3kg(with Pressure Gauge Block) |
| Model Number | Kgp 5000 |
| Position Transmitter Output | 4~20mADC |
| Type | Digital Positioner |
|---|---|
| Protocol | HART |
| Condition | New |
| Application | Electro-Pneumatic Valve Positioner |
| Device Object Type | ABB TZIDC-200 V2.2-HART |
| Ingress Protection | IP66 |
|---|---|
| Input Signal | 4 ~ 20 MA DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Acting Type | Single / Double |
| Linearity | ± 0.5 % F.S. |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Condition | New And Origin |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, TIIS, Natural Gas Certified |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Fishsr 3582i |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Supply Media | Air |
| Condition | New And Origin |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | Svi2 Ap-21123121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Ingress Protection | IP66 |
|---|---|
| Input Signal | 4 ~ 20 MA DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Acting Type | Single / Double |
| Linearity | ± 0.5 % F.S. |