| Motion Type | Linear/Rotary |
|---|---|
| Acting Type | Single / Double |
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa (1.4 To 7 Bar) |
| Conduit Entry | G 1/2 Or 1/2 NPT Or M20x1.5P |
| Air Connection | Rc 1/4 Or 1/4 NPT Or G 1/4 |
| Communication Protocol | HART 7 |
|---|---|
| Maximum Output Pressure | 145 Psig |
| Operating Temperature | Standard Temperature, Extreme Temperature |
| Condition | New |
| Input Signal | 4-20 MA DC, 24 VDC |
| Communication Protocol | HART |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Input Signal | Electric |
| Input Signal Range | 4 - 20mA Nominal |
|---|---|
| Maximum Air Supply Pressure | 7bar G |
| Minimum Air Supply Pressure | 1.4bar G |
| Operating Temperature | -10°C - 80°C |
| Minimum Input Signal (loop - Powered) | 3.6mA |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Temperature Range(arctic Version) | -53 ... +85 °C / -63 +185 °F |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Supply Power | Loop Powered, 4-20 MA |
| Product Name | The ROTORK YTC Smart Posititioner Ytc 3300 Series Electric Control Valve With Positioner Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | YT-3300 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Samson Control Valve With Positioner 3766,3767 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | XYZ-123 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Size | 1/2" To 12" |
|---|---|
| Product | Electropneumatic Positioner |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Product Name | Digital Valve Positioner DVC6200 |
|---|---|
| Model | DVC6200 |
| Vailable Mounting | On Fisher 657/667or GX Actuators |
| Function Block Suites | AO,PID,ISEL,OS,AI,MAI,DO,CSEL |
| Supply Pressure | 0.5 To 7.0 Bar |
| Product Name | 72.4DIN Version Pneumatic Rotary Plug Control Valve With PN 10 To PN 40 Pressure Rating And Flowsreve 520MD Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 72.4 - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Rotary Plug Control Valve |