| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Color | Red |
| Model | DVC6200 |
| Version | HC |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Color | Red |
| Model | 3582I |
| Version | HC |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
| Supply Pressure | 1.4-7 Bar (20-100 Psig) |
|---|---|
| Air Consumption | Low Power, ≤ 0.08 Nm³/h |
| Enclosure Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -40°C To +85°C (-40°F To +185°F) |
| Flow Capacity | Up To 12.7 Nm³/h (450 Scfh) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperatu |
| Size Range | DN50 To 900 |
| Material | Soft And Metal |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Brand Name | Masoneilan |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Communication | HART |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Diagnostics | Yes |
| Supply Power | Loop Powered, 4-20 MA |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | 67CFR |
| Supply Pressure | 0.3 To 10.0 Bar |
| Steady-State Air Consumption | 0.38 To 1.3 M3/hr |
| Weight | Aluminum: 3.5 Kg;Stainless Steel:8.6 Kg |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Available Constructions | Standalone Pressure Regulator |
| Pressure Registration | Internal |
| Approximate Weight | 1 Pound / 0.5 Kg |
| Characteristic | Compact |