| Product Name | Control Valve The Schischek Range Double Acting Electric Pneumatic Actuator Work With Damper |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | Schischek |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Product Name | KOSO Control Valve 220C Globe Valves With 6400RB, 6500RA,7300RB Pneumatic Type Actuator With YT-3300 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | 220C |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Body Type | Segmental Ball Valve (for 210C/220C/230C) |
|---|---|
| Body Size | 210C:1"(25A)-12"(300A);220C:1"(25A)-18"(450A);230C:6"(150A)-24"(600A) |
| Fluid Temperature | 210C/220C:-45~+500℃;230C:-45~+650℃ |
| Connections | 210C:Wafer Type;220C:Flanged(RF);230C:Flanged(RF,RTJ) |
| Body Materials | SCPH2/WCB, SCS13A/CF8, SCS14A/CF8M Etc. |
| Control Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Material | Nodular Ductile Iron, Heat Treated |
| Connections | Flanged |
| Connection Type | Flange Type, Internal Thread, Welded |
| Warranty Period | 1 Year |
| Shutoff Class | Class IV (FCI 70-2) |
|---|---|
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Warranty Period | 1 Year |
| Valve Type | Pneumatic |
| Deviation | ≤1 % |
| Product Name | Vanessa Series 30,000 On-of Type Provides A Preferred Sealing Direction Where Tightness Is Achieved With Lower Valve |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3260/3 - Electric - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Deviation | ≤1 % |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Direction Of Action | Reversible |
| Input Signal | 4 To 20 MA DC Constant Current With 30 VDC |
|---|---|
| Supply Pressure | 0.3 Bar (5 Psi) Above Actuator Requirement |
| Supply Medium | Air Or Natural Gas |
| Independent Linearity | ±2 Percent Of Output Signal Span |
| Hysteresis | 0.6 Percent Of Span |
| 24424180 | Actuator Mounted |
|---|---|
| Supply Media | Air |
| Warranty | 1 Year |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, RCM |
| Area Classification | Area Classification |
| Positioning Accuracy | Typically ±0.5% |
|---|---|
| Power Supply Voltage | 24VDC Or 110-240VAC |
| Operating Temperature Range | -40°C To +85°C |
| Mounting | Vertical Or Suspended Mounting Options |
| Accessories | Overload Protection, Manual Operation, Protective Cover, And Transition Plate |