| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Communication Platform | HART |
| Condition | New And Origin |
| Supply Pressure | 20 - 100 Psi (1.4 – 7 Bar) |
| Model Number | SVI1000 |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | 3582I |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Duty Cycle | 100% Continuous Rating |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Customized Support | OEM |
| Size | 1/2 |
| Heating Jacket | Class 150 |
| Packaging Details | Cardboard box + protection |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 units per year |
| Place of Origin | United States |
| Model Number | SVI2/SVI3/SVI1000 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |