| Model Number | SVI2 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Body Type | Casting Body Butterfly Valve |
|---|---|
| Body Size | 3" (80A) ~ 60" (1500A) |
| Body Rating | ANSI Class 150~900, JIS 5K~63K |
| Fluid Temperature | -45°C ~ +600°C |
| Connections | Wafer Type, Wafer Type |
| Valve Size | DN 25 To 250 NPS 1 To 10 |
|---|---|
| Material | Steel |
| Nominal Pressure | PN 10 To PN 40 CL 150 And 300 |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Temperature Range Of Medium | –100 To +400 °C –148 To +752 °F |
| Connection | 3/4 |
|---|---|
| Certification | CCC |
| Product Name | Fisher 2625 Series Volume Boosters |
| Valve Type | Volume Boosters |
| Packaging Details | 10X20X20 Cm |
| Connection Type | Flanged End Design |
|---|---|
| Temperature Range | -17°C To +230°C |
| Pressure Rating | PN16 PN20 PN25 PN40 PN50 PN63 PN100 PN110 Class150 300 600 |
| Nominal Size | DN15 To DN600 1/2" To 24" |
| Flange Standards | ASME B16.5 JIS B2201 HG/T 20592 20615 JB/T 79.1 79.2 GB/T 9112 |
| Packaging Details | Carton/Wooden Case Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 800 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Approvals | Available For HART, PROFIBUS-PA And FOUNDATION Fieldbus Networks |
| Packaging Details | cardboard box |
| Min./ Max.Current | Min./ Max.Current |
|---|---|
| Air Consumption | Sup= 1.4~6 Bar |
| Protection Class | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Air Supply Pressure | 1.4 - 7.0 Bar ( 20 - 100 Psi ) |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, RCM |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | NO |
| Input Signal | Electric |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |