| Device Signal | Supply 4-20 MA Control Signal. 24 Vdc Power Supply. |
|---|---|
| Application | Emergency Shutdown |
| Pneumatic | Single-Acting |
| Communication | Platform HART |
| Temperature Range | -40°C To +85°C (-40°F To +185°F) |
| Nominal Diameter | DN15~DN400 |
|---|---|
| Connection | Flanged, Threaded, Welded |
| Media | Steam Air Gas |
| Bellows Type | Packing Box Double Sealing,sealing For Highly Toxic,deep-cooled Media |
| Driving Modes | Pneumatic Diaphragm Type, Pneumatic Piston Type |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Name | Flowserve Ball Valves Stainless Steel Valve AKH2 Control Valve With Koso EP800 Series Valve Positioner |
| Model | AKH2A |
| Sub-Type | Lined |
| Sizes | DN 15 To 350 NP To 14 |
| Name | Flowserve Ball Valves Stainless Steel Valve AKH5 Control Valve With Koso PP800 Series Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Atomac |
| Model | AKH5 |
| Sub-Type | Lined |
| Valve Type | Ball Valve |
| Name | Chinese Control Valve With Flowserve 520MD Digital Positioner |
|---|---|
| Brand | Flowserve |
| Model | 520MD |
| Materials | Aluminum |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA |
| Name | Flowserve Ball Valves AKH6 Fully Lined Tank Drain Control Valve With Azbil AVP300 Control Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Atomac |
| Model | AKH6 Fully Lined Tank Drain |
| Sub-Type | Lined |
| Valve Type | Ball Valve |
| Name | Butterfly L Valves DURCO TX3 Control Valve With Logix 420 Digital Positioner For Flowserve |
|---|---|
| Model | TX3 |
| Valve Type | Butterfly Valve |
| Sub-Type | Triple-Offset |
| Sizes | DN 80 To 1500 NPS 3 To 60 |
| Name | Chinese Control Valve With Neles ND9000 Intelligent Valve Controller |
|---|---|
| Model | ND9000 |
| Brand | Neles |
| Action | Double Or Single Acting |
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Name | Valtek Mark 200 Globe Control Valve With Valtek-Beta Positioner |
|---|---|
| Brand | Valtek |
| Model | Mark 200 |
| Valve Type | Linear Control |
| Sub-Type | Linear Globe/Angle |
| Product Name | Chinese Electrical Control Valve With Peckmony Multi-turn Electric Actuator Series PWMON For Water Treatment And Oil & Gas |
|---|---|
| Brand | Peckmony |
| Model | PWMON |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |