| Condition | New Original |
|---|---|
| Feature | Valve Positioner |
| Stock | On Stock |
| Type | Valve Positioner, Pneumatic Actuator, Valve Body |
| Packaging Details | Based on demand |
| Input Signal | 4-20mA DC Electric Signal For Stable Control |
|---|---|
| Output Signal | 0.2-1.0 Bar Proportional Pneumatic Signal |
| Mounting Type | Flexible Direct Or Bracket Mounting Options |
| Operating Temp | -20°C To +60°C For Harsh Industrial Use |
| Air Consumption | Low Air Loss For Reduced Operational Costs |
| Condition | New Original |
|---|---|
| Feature | Valve Positioner |
| Stock | On Stock |
| Type | Valve Positioner, Pneumatic Actuator, Valve Body |
| Packaging Details | Based on demand |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Brand Name | Samson |
|---|---|
| Model Number | 3241 |
| Temperature Of Media | High Temperature, Medium Temperature |
| Media | Gas |
| Size | 1/2" To 12" |
| Product Name | Samson Control Valves 3241 Globe Valve With 3277 Pneumatic Actuator And 3725 Positioner 4708 Regulator |
|---|---|
| Model | 3241 |
| PRESSURE RATING | Class 125 To Class 300 |
| Brand | SAMSON |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Product Name | China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Nominal Pressure | Class150;PN10,16,20,25 |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |