| Product Name | Fisher DVC2000 Valve Positioner And China Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
| Name | Masoneilan SVI3 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Masoneilan |
| Model | SVI3 |
| Weight | 3.3kg |
| Construction / Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Product Name | Fisher DVC6200 Valve Positioner And China Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Input Signal | Electric |
| Product Name | Chines Brand Large-diameter Butterfly Valve With Rotork IQ3 Electric Actuator And IB Gear Box |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | Rom Rompak |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Product Name | ROTORK ROMpak Electric Actuators With Chinese Brand Control Valve Three-way Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | Rom Rompak |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Type | Single Seat Globe Control Valve |
|---|---|
| Nominal Size | DN32~600 (1 1/4"~24") |
| Pressure Rating | Class150~2500, PN16~420 |
| Connection Type | Flange, SW, BW |
| Flange Face Type | FF, RF, RJ, TG, MFM |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Deviation | ≤1 % |
| Power | Pneumatic |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Advanced Self‑Diagnostics | Continuous Monitoring Of Valve Deviation, Supply Pressure, And Internal Health |
|---|---|
| Operating Temperature | –40 °C To +85 °C |
| Housing Material | Aluminum Alloy With Corrosion‑resistant Coating |
| Wide Supply Pressure Range | 20–100 psi (1.4–6.9 bar) For Versatile Actuator Compatibility |
| Explosion‑Proof Rating | Class I Div 1 (NEC), ATEX Zone 1 |
| Input Signal | 3-15psi |
|---|---|
| Supply Pressure | 3-15psi |
| Product Name | Control Valve Positioner |
| Valve Size | 1/2-2 Inch |
| Type | Pneumatic |
| Type | Digital Positioner |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Electro-Pneumatic Valve Positioner |
| Device Object Type | SIPART PS2 Valve Positioner |
| Protocol | HART |