| Material | Carbon Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Valve Size | NPS1-20 |
| Actuator | Pneumatic And Eletric |
| Packaging Details | Standard packing for sea and air ship |
| Delivery Time | 90 DAYS |
| Product Name | Ball Valve KOSO Pneumatic Valves 310K On 6300RC, 6500RA, 7300RB Actuator For On-off Service, Controlling Liquid, Gas An |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | 310K |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Product Name | Neles ND9000 Intelligent Valve Controller |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Diagnostics | Yes |
| Product Name | Masonelian 21000 Series Globe Valves Wirh SVI2 21123121 Positioner And 87/88 Actuator |
|---|---|
| Model | 21000 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Data Interface | Wired |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Valve Type | Ball Valve, Butterfly Valve, Check Valve, Gate Valve, Globe Valve, Plug Valve |
|---|---|
| Communication Protocol | HART 5 Or HART 7 |
| Analog Input Signal | 4-20 MA DC |
| Electrical Connection | 1 /2 NPT Internal Or M20 |
| Available Mounting | Sliding-stem Linear; Quarter-turn Rotary Applications |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Mounting Type | Direct Or Remote Mounting On Rotary Or Linear Control Valves |
|---|---|
| Communication Protocol | HART (Highway Addressable Remote Transducer) |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Air Supply Pressure | 1.4 To 7 Bar (20 To 100 Psi) |
| Air Consumption | Approx. 0.4 Kg/h (at 1.4 Bar) |
| Product Name | Pneumatic Parts ROTORK YTC SPTM-V6 SPTM-65V Smart Position Transmitter For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | SPTM-V6 SPTM-65V |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |